vineri, 22 noiembrie 2013

Ce va recomand de la ELF?

Zilele trecute, o bloggerita simpatica ( http://culore.blogspot.ro/ ) mi-a dat o idee de articol pentru blog. :)
Articolul de astazi se intituleaza asadar: "Ce produse va recomand de la Elf ". Am sa va recomand doar produse pe care le-am testat  si m-au convins ca isi merita banul. Acest articol poate fi considerat si un review al produselor mentionate! Fotografiile cu produsele le-am downloadat de pe site-ul ELF fiindca nu am aparatul foto momentan si nici claritatea fotografiilor nu ar fi identica cu cea de pe site.

joi, 14 noiembrie 2013

Dacă înţelegere nu e...

Stau și meditez de foarte multă vreme, asupra unui aspect des întâlnit la unele cupluri (naive din punctul meu de vedere).
Cu siguranță cunoașteți sau măcar ați auzit de anumite cazuri în care relația de cuplu a unora stă la marginea prăpastiei: afecțiune NU, înțelegere NU, respect NU, minciuni și certuri DA.
Ei da, din păcate, cuplurile din ziua de astăzi nici măcar de aproape nu se mai aseamănă cu cele din timpurile părinților noștri (bineînțeles sunt și excepții, totul depinde de norocul și capacitatea de a-ți găsi peticul potrivit).
Suntem femei, și mai ales NOI visăm să fim cerute în căsătorie, să avem o familie frumoasă, copii deștepți și frumoși ca noi etc.etc.

joi, 7 noiembrie 2013

Excursie la Lacul Rosu

Weekendul trecut, am fost cu prietenul, socrii  și bunicul prietenului, într-o mică excursie la Lacul Roșu.
Excursia a durat de sâmbăta dimineața până duminică seara ce am ajuns acasă :). Nu a fost o excursie prelungită așadar, dar a fost suficient încât să ne revenim din rutina cu care suntem deja mult prea obișnuiți. A fost suficient încât să ne încărcăm bateriile așa puțin. :)
Drum luuung, popasuri, atmosferă plăcută, muzică pe drum...priveliște frumoasă, (Romania e o țară splendidă...păcat că populația nu o apreciază destul și tinde să distrugă splendoarea de aici...:( ), totul a decurs ok până am ajuns la destinație; spun asta fiindcă am făcut o boacănă mai mare decât mine :)).

miercuri, 23 octombrie 2013

Câteva produse noi...

Helăuuu gagici :* !
Ieri a fost zi de ridicat colete :D Avon, Yves Rocher + un colețel primit de la Gabryelle cu ocazia revenirii ei în țară și cu ocazia zilei mele de naștere care va fi vineri 25 Octombrie (mai multe detalii Aici) :D :D.
Am să încep cu bunătățile achiziționate de la Yves Rocher:

duminică, 20 octombrie 2013

Power Up 2in1 Șampon & Gel de duș BIOLA

Astăzi am să vă vorbesc puțin despre produsul Power Up de la BIOLA care este un produs 2 în 1 (șampon și gel de duș).
L-am primit spre testare, acum câteva săptămâni, împreună cu alte 3 produse (vedeți articolul AICI).
Ce promite acest produs? Am să vă citez descrierea disponibilă pe site-ul Biola:
Stimulează microcirculația și în straturile adânci ale epidermei rezultând în metabolismul vital al epidermei și în starea reîmprospătată și curată a pielii și a scalpului. Reduce senzația de oboseală deoarece elimină rapid și eficient acidul lactic din mușchi. Gel de duş deosebit de vitalizant, conţinând extracte din plante medicinale, frânează căderea părului şi producerea mătreţii deja din prima utilizare.  Prin uleiurile de eucalipt şi ceai verde, cu proprietăţi antiseptice, asigură senzaţie de piele proaspătă, deodorizată. Componentele nutritive accelerează regenerarea pielii şi formarea părului mătăsos. Are efect atât de puternic regenerant încât îl recomandăm și acelor persoane care se află sub (sau după) tratament de chimioterapie, în mai multe cazuri am atins rezultate foarte bune folosind acest produs!

joi, 17 octombrie 2013

Autumn makeup- using lashes from Cupio

E aproape 12 noaptea...nu am somn și m-am gândit să mă fac utilă, să nu mai amân treburile de aici fiindcă și așa sunt rămasă în urmă cu multe review-uri :( Sorry!
Așadar, dacă tot am promis un machiaj de toamnă și un review genelor false de la Cupio (click AICI) m-am ținut de promisiune și am realizat un machiaj cu una dintre perechile de genuțe primite.
Astfel, vă prezint și un makeup și o recenzie despre genele folosite acum, și lipiciul de gene negru.
Acesta este machiajul:

marți, 15 octombrie 2013

Gene false de la Cupio

Din categoria: Să testăm împreună...
Ieri mi-au sosit niște genuțe pe bandă  și un adeziv de la Cupio. Le-am primit spre testare și  abia aștept să le aplic să văd efectul :).
Am primit două perechi de gene din păr natural și două din păr sintetic.


vineri, 11 octombrie 2013

Presents from Tyana1869

O fi feelingul acela că urmează ziua mea de naștere?? :)) Nu știu, dar în perioada aceasta multă lume mă cadorisește :D Am rămas extraorrrrrrdinar de surprinsă și săltam ca o capră prin cameră când Valentina (Tyana1869) m-a anunțat că vrea să îmi facă o surpriză!  :) :D Era vorba de niște produse pe care vroia să le testez și eu :)
Mulțumeeeesc mult Valentina!! Am ridicat coletul acum 2 ore și m-am pus la sfâșiat de colet cu atâââta poftă.... :)) :*
Uitați fetelor ce am primit!

luni, 7 octombrie 2013

Caravana Frumuseții

Caravana Frumusetii 2013

Caravana Frumuseții, aflată la prima ediție, este un proiect Eternal Beauty, unul dintre cei mai importanți importatori de produse cosmetice profesionale din România. Înființată in 1996, compania este prezentă în mai mult de 2.500 de saloane de înfrumusețare din România prin brandurile: Indola, Makeup Factory, Olos, Thuya, Moser, Wahl, Tana Cosmetics, BaByliss Pro, Jaguar, Cerena, Olivia Garden si AGV Group.
Conceptul este simplu: 3 seminarii de beauty susținute de traineri internaționali, o singură locație.
Doriți și voi să fiți prezente? Vă veți întâlni:

duminică, 29 septembrie 2013

Do It Yourself- dulap tuningat :P

Mă tot mâncau degetele de ceva vreme...vroiam să îmi tuninghez puțin locșorul unde am depozitate lucrurile de machiaj  care nu încap (și nici nu își au locul) în beauty case.
Am un dulăpior vechi cu 4 sertărașe. Vreau să pun neaparat accent pe cuvântul VECHI fiindcă e pe bune de pe vremea lui Ceaușescu :P. Dulăpiorul este al mătușei mele dar mi l-a lăsat să mă folosesc de el fiindcă ea nu avea nevoie de el. Bineînțeles, nu îmi plăcea cum arăta, deloc și cum  nu făcusem până acum nici un DIY, am spus că ar fi cazul să fac și ceva util dacă tot e duminică și am avut parte de ajutorul unei prietene.
Iată deci, provocarea:

vineri, 27 septembrie 2013

Beauty Water Q10

Am rămas foarte plăcut surprinsă când am aflat că echipa Beautywater  îmi  trimite un colet cu mult prea laudata și cunoscuta apă pentru frumusețe. Astăzi mi-a sosit coletul cu cele 30 de sticluțe  Beauty Water (reprezentând o cură de 30 zile = o sticluță de beauty water/zi).

Îmi doresc să vă prezint și vouă acest produs deoarece nu-i sigur că toate ați auzit despre el.

sâmbătă, 21 septembrie 2013

Giveaway La Vie en Violet

M-am gandit sa impartasesc si cu voi sansa de a participa la acest giveaway mai mult decat superb!
La vie en Violet in colaborare cu Cosmetice Andra au dat startul giveaway-ului cu ocazia implinirii unui anisor al blogului La Vie en Violet si totodata cu ocazia celor 10.000 de fani/likes pe facebook.
Sa nu mai trag de timp si sa va arat premiile <3



"Premiul constă din: paleta Sigma Resort foarte utilă mai ales în călătorii, un PRO beauty blender (negru, special conceput pentru pro make-up artişti) şi un eyeliner gel violet Laura Mercier.

Concursul este valabil atât pentru România cât şi Republica Moldova."

Ce aveti de facut pentru a va putea inscrie?

CLICK pe linkul acesta si cititi regulamentul: http://violetik.wordpress.com/2013/09/19/giveaway/

Nu-i asa ca este un giveaway pe cinste??
Multumim foarte frumos! :*


vineri, 20 septembrie 2013

Shadow Shields

Hello fetele cochetele..
Probabil v-ați dat seama din titlu despre ce este vorba în postarea de astăzi.. Da da, este vorba despre minunatele și utilele Shadow Shields. :)
Spre fericirea mea, zilele trecute am fost surprinsă de către Cosmetice Andra cu un pachețel de Shadow Shields, primite spre testare.

marți, 17 septembrie 2013

Biola Cosmetica- testare produse

De câteva săptămâni, BIOLA s-a extins și pe meleagurile României. Yeeeeeeey :D. În cazul în care nu cunoașteți această firmă și produsele ei, vă invit să le faceți o vizită repejor, pentru a vedea ce produse dețin pentru îngrijirea adulților, adolescenților și copiilor!
Am fost încântată să aflu ca site-ul BIOLA îmi oferă spre testare 4 produse la alegere, pentru ca mai apoi să îmi exprim părerea sinceră, vouă! :)
Iată pentru ce am optat (le-am ales tocmai fiindcă de așa ceva chiar aveam nevoie):

Nivea Dry Comfort

Hello fetele cochetele!
Când alegem un deodorant, avem cel puțin următoarele așteptări:

  • să nu păteze hainele
  • să miroase bine
  • să nu fie lipicios
  • să reziste măcar 48 de ore
  • pielea să rămână uscată

© AnytaGyo's Makeup
Maira Gall