luni, 10 iunie 2013

We love ELF ...

Hello fetele cochetele!
V-am promis ca am sa incerc sa intru din nou in ritm fiindca lipsesc foarte mult in ultima perioada. Dupa cum v-am mai spus, am examene peste examene si o mie si o suta de treburi care imi rapesc din timpul asta pretios...fara mila! Incerc sa imi reiau activitatea prezentandu-va cateva produse ELF care mi-au sosit aproximativ de o saptamana. Eu personal..iubesc produsele acestea; nu doar fiindca preturile sunt pentru toate buzunarele dar si calitatea este una mai mult decat buna.
Pe la sfarsitul lui mai era o oferta de genul: "Comanda in valoare de 39,00 ron si primesti GRATIS pensula Blending Eye, pensula pt aplicarea fardului de pleoape si pensula eye crease. Bineinteles ca am profitat de oferta:)
Iata ce mi-am comandat:

 Luscious Liquid Lipstick- pe acestea le-am cumparat pentru mama mea. 
Nuanta: Ruby Slipper

Concealer-ul minune :) Cica are o putere de acoperire foarte mare incat si un tatuaj il faci sa "dispara":) Nu am reusit sa o testez calumea numai pe mana. Pot spune ca pana acum imi place efectul de acoperire.  Eu am optat pentru nuanta Nude dar mi se pare ca e prea deschisa. Trebuia sa aleg o nuanta cu un ton mai inchis. Oricum, sub fondul de ten va arata perfect, zic eu :D

Bureteii pt uniformizarea fondului de ten i-am ochit de ceva vreme, dar ma tot razgandeam cand eram pe punctul de a-i comanda. Acum, am decis sa ii pun acolo frumos in "cosuletul virtual" fiindca am auzit doar cuvintele de lauda la adresa lor. Sunt curioasa cum isi vor face treaba :)

Imi doream deasemenea, si un eyeliner gel bun. Acesta imi place a nebunie, e pigmentat, cremos si il intind foarte usor. Are alaturi o mini pensula unghiulara pentru trasarea liniei cu tus:) Din pacate... pe pleoapele mele nu rezista :((( 
Nu rezista, in sensul ca se ia nuanta de pe marginea genelor si se aduna foarte urat la cutele pleoapelor :( Arata mai mult decat vai s-amar! L-am testat si la cliente, dar la ele nu exista problema aceasta. 
Pleoapele mele mereu m-au enervat! Avand tenul gras, si acestea au o tenta de-aia uleioasa, pe deasupra le simt foarte lasate :(


Acestea sunt pensulele pe care le-am amintit mai sus si pe care le-am primit cadou la o comanda minima de 39,00 ron :)
Le iubeeeesc!!!

Cam atat in ceea ce priveste produsele ELF:)


Pana nu uit!! Ia vedeti ce surpriza mi-a facut o clienta draguta :D



Am ramas MASCA!!!!! Nu mi-a venit sa cred cand le-am vazut <3
Set cu 30 de pensule Fraulein!
Sunt foarte moi!!! <3 Abia astept sa le testez :D


 Revin incetul cu incetul...va sunt datoare cu o groaza de review-uri! Trag aer in piept si le fac, promit! :P
Mai am putin stres si gata :*
V-am pupacit! :*





joi, 6 iunie 2013

Salveaza-ti o parte din timp, hranindu-ti pielea la DUS

Hello fetele cochetele!
Imi pare extrem extrem de rau ca de ceva vreme buna nu am mai dat semne de viata pe blog, dar sunt prinsa intr-o avalansa de examene si treburi, iar timpul efectiv nu imi permite sa fiu activa pe aici :(.
Mi-am facut putin timp pentru a va scrie acum fiindca TOCMAI am descoperit un lucru uluitor, care ne va fi de folos noua, femeilor! <3
Cu siguranta ati auzit de noile lotiuni de corp hidratante Nivea pe care le puteti utiliza sub dus :) Ingenioasa idee nu?


Care femeie nu viseaza la o piele frumoasa, catifelata?Carei femei nu ii place sa isi hraneasca pielea cu o lotiune de corp parfumata si totodata hranitoare? Tuturor ne place, dar deseori, suntem in criza de timp si nu reusim sa ne hranim pielea dupa dus.
Lotiunea de corp sus amintita, nu doar ca ne hraneste pielea, dar ne si salveaza timpul atat de pretios fiindca o putem folosi direct la dus!
Ei, ce idee credeti ca mi-a venit mie?
Tocmai am testat metoda de a ma da cu lotiune de corp la dus, dar nu cu Nivea In-Shower Body Lotion, ci cu o lotiune de corp oarecare :)
Da fetelor, mi-a "strafulgerat creierul" aceasta idee, care va zic drept E NEMAIPOMENITA!
Am facut baita si cat timp pielea imi era inca umeda, am luat lotiunea mea hidratanta  si am aplicat-o pe intreg corpul, am masat, dupa care am clatit. Efectul este WOOOOOW!!!
Pielea mea e foarte catifelata, parfumata, si ma bucura gandul ca nu m-am chinuit sa tot masez ci aluneca foarte usor din cauza pielii umede <3
Va recomand cu cea mai mare incredere sa incercati metoda aceasta chiar astazi! :*
In felul acesta, nu salvati doar timp ci si bani, fiindca sunt sigura ca o lotiune de corp fiecare fata detine acasa :)
Ma tenteaza si pe mine Nivea In-Shower Vody Lotion, dar pana reusesc sa o achizitionez, ma rasfat cu noua mea metoda de hidratare <3



Va pup!
Abia astept sa intru in ritm din nou si sa recuperez din timpul petrecut departe de voi :*
P.S: Urati-mi bafta, ma asteapta zile negre i nopti nedormite :)) :*



marți, 21 mai 2013

Huge-Huge Haul :)

Hello fetele cochetele!!
Revin si eu intr-un final "pe micile ecrane" in primul rand cu scuzele de rigoare fiindca nu am postat machiajul pentru colaborarea Makeup Series pe tema Red Lips vinerea trecuta. Imi pare enorm de rau ca nu am avut timp sa realizez machiajul, dar am avut cliente la machiaj/coafura in weekend (sambata) iar duminica m-am pregatit intens pentru examenul pe care l-am avut ieri (pentru permisul de conducere). In cursul saptamanii trecute, deasemenea am tot invatat, asa ca nu m-i s-a strecurat nici macar o ora in program, timp in care sa fi realizat machiajul si sa va pregatesc postarea.
In al doilea rand: acum, pe fuga, as dori sa va prezint cateva produse, valoroase pentru mine, achizitionate recent, dupa o luuuunga asteptare! Tin sa va anunt ca sunt extra-hiper-mega happy :D. Derulati in jos si veti vedea de ce. :P
Asadar, sa inceapa "diafilmul" :))


 Iiiiiaba-daba-duuuuuuuuuuu :D VEDETELE MELE pe care m-i le-am dorit din toata inima si nu credeam ca le voi avea vreodata! <3

PRIMER URBAN DECAY <3

Mi-l doream de foarte multa vreme  si iata ca l-am primit...CADOU :D
Am efectuat o comanda de pe pagina PUKA si l-am primit bonus :D
Pagina e recent infiintata, puteti efectua de aici comenzi la preturi foarte accesibile. Eu am fost printre primele cliente :)
Administratorii paginii sunt doi prieteni foarte buni din Cluj, care m-au anuntat in privinta initiativei lor de a-si crea o pagina cu tot felul de produse si am efectuat la ei imediat o comanda :D Restul produselor le vedeti mai jos :*

RENUMITA PALETA "NAKED 2" <3 <3 <3 - Loooooove It!




Maaama, maaama cat am salivat eu dupa ea :D O adooor!!! 
Iubesc nuantele, iubesc pensula pufoasa pe care o detine, iubesc calitatea ei efectiv!! O gasiti pe PUKA- click aici la pretul de numai 160 ron!!! Da da, in comparatie cu alte preturi din Romania (210-250 ron) de aici o puteti cumpara la doar 160!!!! 
Atentie insa! STOC LIMITAT!
Sambata am creat machiaje cu aceasta si sunt chiar foarte multumita!



SET DE PENSULE MAC- 32 BUCATI






Oricate am avea, nu ne saturam sa le "adunam" nu-i asa?:)
Sunt extrem de incantata de ele! Nu sunt nicidecum originale dar sunt moi, fardurile de pleoape se aplica foarte usor cu acestea, estompez nuantele deasemenea foarte usor, chiar imi plac! Nu am sa mint ca sunt din par natural, fiindca sunt din par sintetic dar foarte moale si de calitate! Stiu, acum poate va intrebati cum pot spune ca sunt din par sintetic si totusi de calitate?? Pai simplu! Parul natural, e par natural, cel sintetic se stie ca e dur si nu-si merita banul, dar pensulele acestea se afla undeva INTRE perii naturali si cei sintetici! Mai am eu pensule cu par sintetic de care nu sunt deloc incantata. Le foloseam fiindca atunci cand nu iti permiti mai mult, te descurci cu ce ai.
Setul acesta contine inclusiv pensula pentru blending, pensula smudge, pensula pentru eyeliner foarte subtire si usor de utilizat etc etc.. 
Pe langa paleta Naked pe care o gasiti pe stoc, am comandat de pe PUKA  special setul acesta de pensule. Il puteti comanda si voi dar cu conditia sa stiti sa aveti rabdare cum am avut eu, deoarece cand efectuezi o comanda la un produs care nu se afla pe stoc (ca si in cazul pensulelor de fata) aveti de asteptat pana sa primiti coletul. Pentru mai multe info lasati un mesaj privat paginii PUKA.
A costat 100,00 ron!

BIG 10- BENEFIT

I se zice "Big 10" dar va avertizez ca e varianta mini la toate produsele inafara de doua blush-uri!
Acest set Benefit mi-a atras atentia cand am vazut ca, contine baza de machiaj renumita That Gal, Erase Paste-ul deasemenea foarte renumit si crema de fata PoreFessional. Cand am efectuat comanda nu am fost atenta la cantitate (7,5 g in cazul primerului, cremei de fata Porefessional) iar cand am deschis coletul am ramas surprinsa dar v-o spun sincer NU MA DERANJEAZA! 
PROMIT sa va fac la acesta un review fiindca cele 10 produse merita descrise detailat in parte :*
Nu se afla pe stoc, dar se aduce la comanda ca si in cazul pensulelor de mai sus! 
A costat 60,00 ron tot pe PUKA.
Sunt foarte incantata de el!

Sunt extrem de multumita de produse. Au meritat fiecare banut in parte, v-o spun sincer!
Recomand cu incredere pagina PUKA si produsele de aici!

V-am pupat!!! :* 








duminică, 12 mai 2013

Makeup Series 6- Inspired by Season

Hello girls,
Scuzati-mi intarzierea cu machiajul din saptamana aceasta pentru colaborarea Makeup Series. In mod normal trebuia sa fac postarea vineri dar cum timpul nu mi-a permis acest lucru m-am pus pe treaba azi :). De data aceasta machiajul nu m-i l-am realizat mie ci prietenei mele.
Tema de acum consta in realizarea unui machiaj inspirat de un anotimp. Eu am ales IARNA :D.
De ce? Fiindca pana acum am realizat machiaj de primavara, machiaj colorat de vara si toamna, dar unul de iarna inca nu :). Machiajul pe care il veti putea vedea in fotografiile de mai jos este unul fantasy (stiti bine ca imi place sa realizez astfel de machiaje indraznete :D).
Pana acum am realizat: Makeup Inspired by a Flower
                                   Every day makeup
                                   Inspired by a dress
                                   Cocktail makeup
                                   Malefica Makeup

Iar acum, INSPIRED BY WINTER :)
P.S: nu puteam face sa nu o pun de model pe prietena mea avand in vedere ca are ochii albastri ca oceanul <3 I se potriveste rolul de Craiasa Zapezii la maxim :D <3














Sper sa v-a placut :* si inca o data scuzati-mi intarzierea :*

Va invit sa vizitati si blogul celorlalte fete din aceasta colaborare:

Elizabeth: http://beautybytes12.blogspot.com/
Ashley: http://makeupobsessionconfessions.blogspot.com
Romina: http://sparkleandlove.wordpress.com/
Aida: http://aidamariamakeup.wordpress.com/
Anca: http://o-fata-simpla.blogspot.ro/
Giulia: http://mizarstarart.blogspot.it/

Pupici!! :*

sâmbătă, 4 mai 2013

French Manicure

Ieri ne plictiseam de moarte cu o prietena si ne-am gandit sa ne facem unghiutele frumoase pentru a intampina Pastele asa cum se cuvine :). Modelul unghiutelor nu ne duce cu gandul la Sarbatorile Pascale, manichiura pe care am realizat-o prietenei mele si mie este una relativ rapida din punctul meu de vedere..nu m-am bagat la prea multa migaleala.
Va prezint intai manichiura pe care mi-am facut-o eu:























Si acum manichiura facuta prietenei mele:



















 Recunosc, nu sunt atat de axata pe realizarea manichiurilor, dar cand o fac, o fac cu placere .
Astept feedback-ul vostru! Sa imi spuneti daca va doriti sa vedeti pe blogul meu manichiuri mai des decat pana acum :)

Va pup, si pana data viitoare va doresc din suflet un sincer:




joi, 2 mai 2013

Makeup Series 5- Malefica Makeup

Hello!
In mod normal ar fi trebuit sa "apar pe ecrane" cu aceasta postare abia maine, dar maine nu voi fi acasa toata ziua, si decat sa  intarziu cu postarea am zis ca mai bine imi fac azi datoria.
Saptamana aceasta a trebuit sa realizam un machiaj malefic :) Abia am asteptat aceasta tema!
Mi-am lasat imaginatia sa zboare efectiv. Nu am planuit nimic dinainte, am lasat sa decurga totul asa pe moment fara a respecta prea multe reguli int-ale' machiajului.
Sa-mi spuneti ce parere aveti fiindca acum va las alaturi de chipul meu malefic de care pana si eu m-am speriat cand l-am vazut  in oglinda :))) :P M-am transform in personajul pe care l-am jucat, asa ca va rog frumos sa nu spuneti ca am o privire de om nebun ! Doar PAR nebuna :))

In caz ca ati ratat unul dintre celelalte 4 machiaje din aceasta colaborare CLICK AICIAICIAICI si AICI. Dar va rog sa o faceti dupa ce "mi-ati admirat" putin  fotografiile de mai jos. :))

MALEFICA MAKEUP:














Sper ca nu ma considerati atat de groaznica precum par :)) :*

Oare celelalte bloggerite din colaborarea Makeup Series ce idei au??:D Sa vedem aici:



:) Va pup PA PA....:*






© AnytaGyo's Makeup
Maira Gall